Site rengi

Tasarım

Matematik Nasıl Çalışılır : Matematik Problemleri Çözmek İçin 7 İpucu

06.03.2019
30
A+
A-

Matematik Nasıl Çalışılır Matematik Problemleri Çözmek İçin 7 İpucu

Matematik Nasıl Çalışılır : Matematik Problemleri Çözmek İçin 7 İpucu

Matematik Nasıl Çalışılır : Matematik Problemleri Çözmek İçin 7 İpucu

MATEMATİK NASIL ÇALIŞILIR ?

Matematik , kaçınamayacağınız bir konudur. Bazıları buna bayılıyor ama dürüst olmak gerekirse, çoğu insan matematik okumaktan nefret ediyor. Matematiğin öğrenciler için önemi hiç bu kadar büyük olmamıştı. STEM konuları yarının teknolojilerinin temelidir. Çoğu üniversite kursu bazı matematik seviyelerini içerirken, hemen hemen her meslek günlük olarak bazı formlarda matematik kullanmaktadır. Birçok öğrencinin problemi, iyi sonuçlar almak için matematiği nasıl çalışacaklarını bilmemeleridir .

Matematik ders çalışarak kolayca anlayabileceğiniz konulardan biri ama sonuçta hiçbiri düzgün bir şekilde bitiremiyor. Ne kadar çalıştınız, testin yapıldığı gün problemi çözemezseniz kaybedersiniz. Neyse ki, seviyenizi ne olursa olsun yapabileceğiniz matematik çalışmak için bazı teknikler var. Hatta yazının sonuna kadar matematiği çok seveceksin.

MATEMATİK PROBLEMİ ÇÖZMEK İÇİN 7 İPUCU

1. Uygulama, Uygulama ve Daha Fazla Uygulama

Sadece okuma ve dinleyerek matematiği düzgün çalışmak mümkün değildir. Matematiği incelemek için kollarınızı sıvamanız ve aslında bazı problemleri çözmeniz gerekir. Matematik problemlerini cevaplamaya ne kadar fazla pratik yaparsanız, o kadar iyidir . Her sorunun kendine has özellikleri vardır ve sınavla uğraşmadan önce birçok şekilde çözmüş olmanız önemlidir. Bu gerçeklikten kaçış yok, bir matematik sınavından başarılı olmak için daha önce o soruyu çözmüş olmanız gerekmektedir.

2. Hataları Gözden Geçirin

Bu problemlerle pratik yaparken, her bir çözüm için süreç boyunca çalışmak önemlidir. Herhangi bir hata yaptıysanız, bunları gözden geçirmeli ve problem çözme becerilerinizin sizi nerede bıraktığını anlamalısınız.Soruna nasıl yaklaştığınızı ve nerede yanlış yaptığınızı anlamak, gelecekte daha güçlü olmak ve aynı hataları önlemek için harika bir yoldur.

3. Anahtar Kavramlarda Uzmanlaşın

İşlemleri ezberlemeye çalışmayın. Bu sizi zayıflatır. Uzun vadede, sürece dahil olan süreci ve mantığı anlamaya odaklanmak çok daha iyi ve faydalıdır. Bu, gelecekte bu tür sorunlara nasıl yaklaşmanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olacaktır. Matematiğin sıralı bir konu olduğunu unutmayın; bu nedenle, temelleri anlamaya dayanan diğer, daha karmaşık çözümler üzerinde çalışmaya devam etmeden önce matematiksel bir konuyu destekleyen temel kavramların kesin bir şekilde anlaşılması önemlidir.

4. Şüphelerinizi Anlayın

Bazen bir matematik probleminin bir bölümünü çözmeye çalışırken sıkışıp kalabilirsiniz ve bir sonraki aşamaya geçmekte zorlanabilirsiniz. Birçok öğrencinin bu soruyu atlaması ve bir sonraki konuya devam etmesi yaygındır. Bunu yapmaktan kaçınmalı ve bunun yerine sorunu çözme sürecini anlamaya çalışarak zaman geçirmelisiniz. İlk sorunun anlaşılmasını sağladıktan sonra, sorunun geri kalanına ilerlemek için bunu bir basamak taşı olarak kullanabilirsiniz. Unutma : Matematikte ustalaşmak için zaman ve sabır gerektirir. Karmaşık problemleri çözmeye çalışırken fikir alışverişinde bulunabileceğiniz ve fikir alışverişinde bulunabileceğiniz bir arkadaşınızla çalışmak iyi bir fikirdir.

5. Güzel Bir Çalışma Ortamı Oluşturun

Matematik, diğerlerinden daha fazla konsantrasyon gerektiren bir konudur. Geometri, cebir veya trigonometrideki karmaşık denklemleri veya problemleri çözerken uygun bir çalışma ortamı ve dikkat dağıtıcı bir alan belirleyici faktör olabilir! Müzikle çalışmak dinlendirici bir ortam yaratmanıza yardımcı olabilir ve bilgi akışını teşvik edebilir. Uygun fon müziğine sahip olmak maksimum konsantrasyonlu bir ortamı teşvik edebilir. Tabii ki, hareketli ve oyun havalarından uzak durmalısınız, enstrümantal müzik bu zamanlarda en iyi şeydir.

6. Matematiksel Bir sözlük Oluşturun

Matematik, çok fazla kelime haznesiyle belirli bir terminolojiye sahiptir. Bilmeniz gereken tüm kavram, terminoloji ve tanımlarla birlikte küçük notlar oluşturmanızı öneririz. Anlamlarını, bazı kilit noktaları ve hatta bazı örnek cevapları dahil etmelisiniz, böylece istediğiniz zaman onlara danışabilir ve özetleyebilirsiniz.

7. Matematikleri Gerçek Dünyadaki Sorunlara Uygulayın

Mümkün olduğunca matematiğe yaklaşırken gerçek dünya problemlerini uygulamaya çalışın. Matematik bazen çok soyut olabilir, bu yüzden pratik bir uygulama aramak bakış açınızı değiştirmenize ve farklı fikirleri özümsemenize yardımcı olabilir. Örneğin, olasılık, gündelik hayatta olan bir şeyin sonucunu tahmin etmek ve bir piyango bileti mi yoksa kumar mı almanız gerektiği gibi bir risk almak isteyip istemediğinizi belirlemek için kullanılabilir. Ayrıca kendinize güven duymanın ve doğru bir şekilde hazırladığınızı bilerek sınavla yüzleşmenin de önemli olduğunu unutmayın!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.