Site rengi

Tasarım

Ondalık gösterimi verilen bir sayı birler basamağına yuvarlanırken virgülden sonraki ilk rakama bakılır. Bu rakam 5 veya 5’ten büyük ise birler basamağı 1 arttırılarak, 5’ten küçük ise birler basamağı aynen bırakılarak virgülden sonraki kısım silinir. Örneğin 12,54 sayısının birler basamağına yuvarlanmış biçimi 13 105,18 sayısının birler basamağına yuvarlanmış biçimi 105’tir. Aşağıda klavyeden bir sayı girildikten sonra bir bilgisayar programının işlemler zinciri verilmiştir.1. Adım: Girilen sayıyı oku. 2. Adım: Sayının karekökünü al. 3. Adım: Sonuç tam sayı ise 5. adıma git, değilse 4. adımdan devam et. 4. Adım: Sonucu birler basamağına yuvarla ve 2. adımdan devam et. 5. Adım: Sonucu ekrana yaz.Bu programa göre klavyeden 226 sayısı girildiğinde ekranda yazan sayı kaçtır?

Ondalık gösterimi verilen bir sayı birler basamağına yuvarlanırken virgülden sonraki ilk rakama bakılır. Bu rakam 5 veya
5’ten büyük ise birler basamağı 1 arttırılarak, 5’ten küçük ise birler basamağı aynen bırakılarak virgülden sonraki kısım
silinir.

Örneğin 12,54 sayısının birler basamağına yuvarlanmış biçimi 13 ve 105,18 sayısının birler basamağına yuvarlanmış biçimi 105’tir.

Aşağıda klavyeden bir sayı girildikten sonra bir bilgisayar programının işlemler zinciri verilmiştir.

1. Adım: Girilen sayıyı oku.
2. Adım: Sayının karekökünü al.
3. Adım: Sonuç tam sayı ise 5. adıma git, değilse 4. adımdan devam et.
4. Adım: Sonucu birler basamağına yuvarla ve 2. adımdan devam et.
5. Adım: Sonucu ekrana yaz.

Ondalık gösterimi verilen bir sayı birler basamağına yuvarlanırken virgülden sonraki ilk rakama bakılır. Bu rakam 5 veya 5’ten büyük ise birler basamağı 1 arttırılarak, 5’ten küçük ise birler basamağı aynen bırakılarak virgülden sonraki kısım silinir. Örneğin 12,54 sayısının birler basamağına yuvarlanmış biçimi 13  105,18 sayısının birler basamağına yuvarlanmış biçimi 105’tir. Aşağıda klavyeden bir sayı girildikten sonra bir bilgisayar programının işlemler zinciri verilmiştir.1. Adım: Girilen sayıyı oku. 2. Adım: Sayının karekökünü al. 3. Adım: Sonuç tam sayı ise 5. adıma git, değilse 4. adımdan devam et. 4. Adım: Sonucu birler basamağına yuvarla ve 2. adımdan devam et. 5. Adım: Sonucu ekrana yaz.Bu programa göre klavyeden 226 sayısı girildiğinde ekranda yazan sayı kaçtır?

Ondalık gösterimi verilen bir sayı birler basamağına yuvarlanırken virgülden sonraki ilk rakama bakılır. Bu rakam 5 veya 5’ten büyük ise birler basamağı 1 arttırılarak, 5’ten küçük ise birler basamağı aynen bırakılarak virgülden sonraki kısım silinir.

Örneğin 12,54 sayısının birler basamağına yuvarlanmış biçimi 13 ve 105,18 sayısının birler basamağına yuvarlanmış biçimi 105’tir.

Aşağıda klavyeden bir sayı girildikten sonra bir bilgisayar programının işlemler zinciri verilmiştir.

  • 1. Adım: Girilen sayıyı oku.
  • 2. Adım: Sayının karekökünü al.
  • 3. Adım: Sonuç tam sayı ise 5. adıma git, değilse 4. adımdan devam et.
  • 4. Adım: Sonucu birler basamağına yuvarla ve 2. adımdan devam et.
  • 5. Adım: Sonucu ekrana yaz.

Bu programa göre klavyeden 226 sayısı girildiğinde ekranda yazan sayı kaçtır?

A) 1

B) 2

C) 3

D) 5

LGS Soruları : LGS Soru ve Cevapları : LGS Soru Bankası : LGS Sınav Soruları : LGS Soru Çözümleri

Doğru cevap B şıkkıdır. 2

LGSLGS Çıkmış SorularLgs MatematikLGS Matematik Soru ve ÇözümleriLGS Matematik SorularıLGS Sınav SorularıLGS Soru BankasıLGS Soru ÇözümleriLGS Soru ve CevaplarıLGS SorularıMatematik SorularıMatematik Soruları ve Çözümleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.